Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.11.2016, 14:18

Toп 10 иновации кои ја одбележаа 2016-та година

Како и секоја година која истекува, така и оваа сите сумираат што е она што ќе ја одбележи годината со која се збогуваме. Кога се работи за дизајни и изуми, 2016-та беше прилично успешна година.

Ова се 10-те најдобри работи по кои ќе ја паметиме:


1. Nike патиките кои се врзуваат сами


2. Протезата на LEGO која дечињата со хендикеп ги претвора во суперхерои


3. Многу пореалистични Барбики


4. Четка за заби која вибрира на 30 секунди, што е знак дека треба да ја промените нејзината позиција


5. Кацига која се дипли и пакува


6. Фен како од иднината кој не бучи


7. Алармот кој ви ја мери температурата, влажноста и светлото во собата во која спиете и ви кажува што да поправите за да се наспиете до сабајле


8. Топломер кој мери температура од далечина


9. УНИЦЕФ алка која собира поени од здравите навики на децата и ги прави да се чувствуваат како победници


10. Ламба која лебди


Текстот е прочитан 3658 пати.
#
Земјоделците, ловџиите и багеристите на чело на денешниот марш против „Тиранската платформа“ (Фото-галерија)
Илиевски: Горди маршираме за Македонија (Фото-галерија)
"За заедничка Македонија“: Не смеете да си играте со народот! (Фото-галерија)
Моден викенд Скопје - Втора вечер (Фотогалерија)
Априлијада (Фотогалерија)
ФОТО: Моторџиите пристигнаа – застануваат на чело на денешниот марш во одбрана на унитарноста на Македонија
Голем народен собир: Не ја даваме Македонија (Фотогалерија)
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
Протест во организација на граѓанската иницијатива "За заедничка Македонија"
Трет ден протести: Кој сака мултиетничка Македонија да ни се приклучи (Фото)

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Граѓаните бараат избори за излез од кризата - 57-ми ден протести на „За заедничка Македонија“ (Фотогалерија)
Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пр...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter