Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.06.2016, 13:30

Техно мода

Снепчат попопуларен од Твитер

Според најновите статистики на Блумберг, дојде и денот кога Твитер е поразен.

Снапчат сега на дневна база брои 150 милиони корисници, додека бројот на оние кои повеќе го сакаат Твитер опадна под 140 милиони.
И натаму тоа се големи бројки, но ваквата состојба за Твитер доаѓа во момент кога социјалната мрежа се бори да ги убеди огласувачите да ги одберат токму нив, додека Снапчат ги нема тие проблеми.  Според шефот за финансии на Твитер, Антонио Ното, во првиот квартал годинава оваа социјална мрежа секојдневно ја користеле околу 136 милиони корисници, што е пад во однос на поранешните податоци и помала бројка во споредба со константната доминација на Фејсбук и експлозивниот раст на Снапчат.  Снапчат особено е популарен меѓу младата генерација, а со растечкиот број достапни социјални мрежи, Твитер се потешко се држи во чекор со конкуренцијата.


Текстот е прочитан 1647 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter