Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.07.2016, 13:00

Мое дете

Дали родителите на машки деца имаат повеќе среќа во љубовта?

Доколку вашето прво дете е од машки пол, поголеми се шансите дека вие и вашиот партнер да останете засекогаш заедно, покажа најновото истражување на професорот Гордон Дал од Универзитетот во Сан Диего.

Професорот Гордон го истражувал пописот на населението на САД и открил дека мажите почесто ги бараат за жени своите партнерки доколку знаат дека тие носат момчиња, а исто така поретко се одлучуваат на развод доколку имаат синови.
Претходните истражувања од Универзитетот во Калифорнијаа покажаа дека разведените мајки со ќерки исто така имаат помали шанси повторно да се омажат, отколку мајките со синови.
Исто така шансите за развод се зголемуват за десет отсто, доколку парот има повеќе ќерки, покажува статистиката.


Текстот е прочитан 2073 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter