Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.03.2017, 13:45

Промоција на албум на Зеле Липовача во Скопје

В понеделник, во "Пивница стар град" во Скопје ќе се одржи промоција на албумот "Внатрешни бранови на љубовта" на гитаристот Сеад Зеле Липовача од босанскиот бенд" Дивље јагоде".

Албумот веќе беше промовиран во Загреб, Сараево и во Белград. Зеле во живо ќе отсвири дел од материјалот.
"Се надевам дека публиката ќе го препознае овој албум и дека ќе го слуша со години, а да не се замори. Овој албум е како љубов која трае, во која секој ден откривате нова причина за вљубување, без љубовта да избледи или сосема да исчезне", изјави Зеле за новиот албум.
Ова е негов втор соло-албум, за кој може да се каже дека е, главно, инструментален, иако на него има и неколку вокални соработки. (М.Џ.)


Текстот е прочитан 352 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter