Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.08.2016, 13:11

Техно мода

Нова игра: Бубалици Монопол

Сите обожаватели на популарната серија „Бубалици“ сигурно ќе ги израдува веста за новата социјална игри пазирана на животот на главните јунаци од серијалот.

Играта „Бубалици Монопол“ веќе е пуштена во продаѓба во САД.
Се во играта е инспирарано од серијата, па дури и фигурите со кои се игра. Меѓу нив се и очилата на Ленард, креветот на Шелдон, тијарта која во една пригода ја доби Ејми, кучето Кинамон на Раџ, чаша за вино на Пени, микроскопот на Бернадет, како и астронаутски шлем на Хауард.
Движејќи се низ таблата за игра се минува низ станот каде живеат Шелдон и Ленард, а може да заврши и во станот на Пени, ресторанот „Чизкејк Фектори“, канцеларии, универзитетската кантина или во куќата на мајка Воловиц.
На Амазон оваа игра може да се купи за 25 долари, а ако таа ви здодее, може да се префлите и на „Бубалици Поим“ или „Бубалици Тривијално Извршување“.


Текстот е прочитан 1495 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter