Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

30.12.2016, 13:36

ХОЛАНДСКАТА РАКОМЕТАРКА ЧЕКА ДЕТЕ СО ФУДБАЛЕРОТ РАФАЕЛ ВАН ДЕР ВАРТ

Полман бремена освои европско сребро

Холандската ракометна репрезентативка Естевана Полман објави дека е бремена, само две недели по завршувањето на Европското првенство во Шведска, на коешто се закити со сребрен медал, што и дава нова тежина на овој спортски успех.

Дваесет и четиригодишниот лев бек е во врска со друго прославено име на холандскиот спорт, поранешниот фудбалер на Хамбургер, Реал Мадрид и Тотенхем, Рафаел ван дер Варт, кој постојано и даваше поддршка од трибините за време на првенството.
Поради убавата Полман, која настапува за Есбјерг, Ван дер Варт се одлучи оваа сезона да игра за дански Митјиланд.
Ова ќе биде второ дете за 33-годишниот Ван дер Варт, кој го има синот Дамијан Рафаел од бракот со Силви Мејс, двојка која своевремено беше прогласена за холандската верзија на Бекамови.Текстот е прочитан 1126 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter