Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Импресум / Редакција

РЕДАКЦИЈА ВЕСТ / ИМПРЕСУМ

Издавач: МЕДИА ПРИНТ МАКЕДОНИЈА Скопје
Членка на ОРКА ХОЛДИНГ Групацијата

Ул. Васил Ѓоргов бр. 16
ТЦ Зебра (кат 4)
1000 Скопје
Македонија

Тел: ++ 389-2-32-36-700
Факс: ++ 389-2-32-36-710


vest@vest.com.mk

politika@vest.com.mk
ekonomija@vest.com.mk
crna@vest.com.mk
zivot@vest.com.mk
kultura@vest.com.mk
sport@vest.com.mk
skopje@vest.com.mk
foto@vest.com.mk
otvorenozaautizmot@vest.com.mk
kontakt@vest.com.mk

Главен и одговорен уредник - Горан Петрески

Заменик на главниот и одговорен уредник - Јасмина Миронски

Помошници на главниот уредник - Слаѓана Димишкова и Лејла Сабит

ЕКОНОМИЈА
Уредник - Антонија Поповска - Христов
Новинари:
Анита Салтировска
Ружица Фотиновска
Ирена Смиљанска
Елица Ангеловска

ВЕБ ПОРТАЛ ВЕСТ И ЕЛЕКТРОНСКО ФЛИПИНГ-БУК ИЗДАНИЕ

Уредник и ВебМастер - Емил Златков

Техничка поддршка:
Александар Петревски

СКОПЈЕ

Уредник - Анета Стојковска
Новинари :
Маја Илиевска - Пачемска
Ана Антевска

ЖИВОТ

Уредник - Лејла Сабит
Новинари:

Весна Миленковска
Милица Џаровска
Александра Герова
Елизабета Милошевска

КУЛТУРА

Уредник - Марија Зафировска
Новинари:
Билјана Нестороска
Никола Петровски

СПОРТ

Уредник - Тони Зографски
Новинари:

Горан Конев
Орце Костов

ФОТОГРАФИЈА

Уредник - Борис Грданоски
Фоторепортери:

Огнен Теофиловски
Вангел Тануровски
Драган Перковски

ТЕХНИЧКИ ДИЗАЈН

Уредници - Марјан Спасовски и Владимир Бачваровски
Дизајнери:

Љубиша Петровски
Златко Делчев
Зоран Славков
Зоран Тодоровски

ЛЕКТОР - Маја Бражанска
СЕКРЕТАРИЈАТ - Емилија Ивановска

МЕНАЏМЕНТ

Јана Станисављева
Александар Динев

Друштво за услуги
Медиа Принт Македонија ДООЛ - Скопје
Ул. Васил Ѓоргов Бр. 16 - 1000 Скопје
ДБ 4030003492231
Стопанска банка А.Д. - Битола
и Стопанска банка А.Д. - Скопје

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter