Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

19.07.2016, 13:02

Гламур

Питбул доби ѕвезда и го критикуваше Трамп

САД (АП) - Питбул е најновата ѕвезда што јавно го критикуваше Доналд Трамп. Раперот го спомна Трамп за време на доделувањето на наградите за припадници на области од шпанското говорно подрачје, кое се емитуваше на каналот "Унивижн".

Каналот престана да го емитува изборот "Мис на САД", кој го поседуваше Трамп, откако тој изјави дека мексиканските имигранти се силувачи, криминалци и дилери.
Питбул изјави: "Сакам да му кажам на Марко Рубио, истакни се! Џеб Буш, истакни се! Хилари Клинтон, истакни се! Затоа што не може Доналд Трамп да биде претседател".
"За сите Латиноамериканци, кренете ги рацете, а Трамп, внимавај на Ел Чапо", додаде тој.
Раперот зборуваше на шпански и изјави: "Сакам тој да знае дека не сум политичар. Јас сум музичар. Пред сè, јас сум Латиноамериканец. Ги поддржувам нашите луѓе".
Раперот завчера доби ѕвезда на Холивудската патека на славните, на неколку чекори од Селија Круз, жената што му е идол. Иако ниту еден од неговите албуми сè уште нема статус на платинест албум, Питбул повеќе од 20 пати се најде на листите за најдобри 40 синглови во изминатата деценија и се смета за еден од најпреслушуваните музичари на сите времиња.


Текстот е прочитан 2140 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter