Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

12.01.2017, 13:36

ФОЛК-ПЕЈАЧОТ ЈОРДАН МИТЕВ ПОЛН СО ИМПРЕСИИ ОД НОВОГОДИШНИТЕ НАСТАПИ

Во Италија ми се запалија четирите мотори и направив бум

Фолк-пејачот Јордан Митев започна да работи на својот најнов албум, за кој веќе на големо ги снима и новите песни. Тој неодамна се врати од Италија каде настапуваше две вечери, за новогодишната ноќ и следниот ден.

"Годината што започна ја поминав работно, а еве веќе и на големо работам на новите песни, што планирам да ги ставам на новиот албум и кои знам дека ќе $ се допаднат на мојата публика. Што се однесува до тоа како поминав во Италија, навистина не можам да опишам - поминав одлично. Народ, исполнетост до последното место, а тоа е доволно кај мене да се запалат четирите мотори и да го извадам максимумот од мене за да пренесам силна музичка енергија која ќе создаде луѓето да уживаат и да се забавуваат", вели Митев. Патувањето во Италија го искористил и за да го посети Монако каде бил со близок круг на пријатели.
"Ова патување беше добар крај на старата година, но и одличен почеток на новата. Па, ако се вели дека по утрото денот се познава, тогаш оваа година мислам дека ќе биде добра, а некако тоа мислење го делат и многу луѓе кои ги сретнав во овој период - дека оваа година ќе биде подобра од претходната. Па, да видиме", вели фолк-пејачот. (А.Г.)


Текстот е прочитан 1364 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter