Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.04.2016, 12:30

Почина асистентот на Кид Рок

САД (АП) - Кид Рок изјави дека е навистина погоден од смртта на својот асистент, кој загина во сообраќајна несреќа во Нешвил, Тенеси.

Од полициската станица во Нешвил, на прес-конференција соопштија дека 30-годишниот Мајкл Саша бил пронајден мртов во понеделникот наутро.
Музичарот напиша на својата веб-страница дека Саша бил еден од најдобрите луѓе со кои имал привилегија не само да соработува туку и да биде близок пријател.
Полицијата соопшти дека несреќата се случила кога возел Саша уште двајца, кои требало да се сретнат со возач на "Убер".
Несреќата се случила кога возел Саша назад накај дома.
Рок, со вистинско име Роберт Ричи, и уште еден пријател го пронашле Саша на насип во понеделникот наутро и повикале помош.


Текстот е прочитан 1334 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter