Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

21.11.2016, 14:47

Време е за готвење

Тестенини со мелено месо

Потребно:

500 г мешано мелено месо
100 г кромид
400 г тестенини - панделки
200 мл павлака за готвење
1 лажица зачинал
2 лажици масло
150 г едамер
сол
2 лажици сок од лимон

Приготвување: во загреаното масло пропржете го ситно сечканиот кромид, па додајте ги меленото месо, зачиналот и динстајте го сето тоа околу 30 минути, со повремено сипување вода. На крај, додајте ги измешаните павлака и сок од лимон. Сварете ги тестенините во солена вода и исцедете ги. Измешајте ги со подготвеното месо и ставете ги во соодветен, намастен огноотпорен сад. Посипете ги со реднаниот едамер и печете ги околу 10 минути во рерна загреана на 200 степени.


Текстот е прочитан 2877 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter