Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.01.2017, 13:32

СПОРЕД АВСТРАЛИСКАТА ВЕБ-СТРАНИЦА "ЊУС"

Тоше Проески со најдобра преработка на песна од Џорџ Мајкл

Австралиската веб-страница "Њус" неодамна ја објави својата анализа на најдобрите и на најлошите светски обработки на песните на неодамна починатата музичка ѕвезда Џорџ Мајкл.

Според веб-страницата, преработката на хитот "Како Исус кон дете" која ја отпеа поп-ѕвездата Тоше Проески е прогласена за најдобра преработка во светот.
Песната е снимена во опуштено издание додека Тоше беше гостин во една од македонските телевизии. Според австралискиот "Њус" во најобработки се и Мараја Кери и Мајкл Бубле. (А.Г.)


Текстот е прочитан 1531 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter