Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.11.2016, 14:09

Време е за готвење

Полнети јајца со рен

Потребно:

4 тврдо варени јајца
1 лажичка сок од лимон
1 лажица мајонез
1 лажица рен (од тегличка)
1 лажица ситно сечкан магдонос
сол
црн пипер

Приготвување: јајцата излупете ги, преполовете ги по должина и извадете им ги жолчките. Жолчките зачинете ги со сол, црн пипер, па измешајте ги со сокот од лимонот, мајонезот, ренот и сечканиот магдонос. Белките полнете ги со подготвената смеса од жолчките и на крај посипете ги со ситно сечканиот магдонос. Полнетите јајца послужете ги со салати од варен зеленчук.


Текстот е прочитан 1733 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter