Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.06.2016, 14:23

Гламур

Вилата "Плејбој" ќе ја купи соседот на Хју Хефнер

САД (АП) - Познатата вила во Лос Анџелес што му припаѓа на Хју Хефнер, основачот на списанието "Плејбој", најверојатно ќе му биде продадена на бизнисменот и сосед на Хефнер, Дарен Метропулос, соопшти портпаролот на "Плејбој ентерпрајзис".

Вилата во готски стил што има површина од 1.858 метри квадратни беше ставена на продажба во почетокот на оваа година по цена од 200 милиони долари во јануари. Метропулос е директор на приватната компанија за инвестиции "Метропулос".
"Можеме да потврдиме дека Дарен Метропулос има дадено депозит за вилата 'Плејбој'. Поради заштита на доверливите информации не смееме да соопштуваме детали во врска со продажбата", рече портпаролот на "Плејбој" во имејл.
Освен тениското игралиште, базении многу други погодности, на имотот се наоѓа и објектот каде Хефнер ги организираше најпознатите забави. Вилата е изградена во 1927 година, а "Плејбој" ја купи во 1971 година за 1,1 милион долари, цена за која агентите за недвижности во тоа време рекоа дека била најголемата трансакција во историјата на Лос Анџелес.


Текстот е прочитан 1031 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
26 ден протести-нема Тиранска влада
26 ден по ред илјадници граѓани маршираат низ улиците во Скопје. Вечерва н...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter