Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

13.02.2017, 13:16

ВО ПРОДАЖБА БИЛЕТИТЕ ЗА РИЧАРД КЛАЈДЕРМЕН

Од 2.100 до 3.600 денари за пијанистот

Во продажба се билетите за концертот на еден од најпознатите светски пијанисти Ричард Клајдермен, кој ќе се одржи на први април, во МОБ, со почеток во 20:30 часот.

Билетите ќе се продаваат по цена од 2.100 до 3.600 денари. Билетите за од први до четврти ред, чинат 2.600 денари, за 5-ти, 6.,14., 15-ти и за 16. ред чинат 3.100 денари, од 19. до 26. ред ќе чинат 2.100 денари, а за 17. и 18. ред чинат, исто така, 2.600 денари. Најскапи се билетите за 7., 8., 9-ти,10-ти, за 11. и 13. ред, и нивната цена е 3.600 денари.
Ричард Клајдермен, францускиот пијанист, во неговата долгогодишна кариера има снимено над 1.300 мелодии и издадено голем број албуми. Во неговиот репертоар можат да се слушнат најпознатите класици, како и интересни аранжмани на филмска и етно - музика. Големо број од неговите албуми имаат достигнато платинеста продажба. А наедно е и еден од пијанистите со рекорден број концерти во текот на една година. Во денешно време, тој е многу познат во Азија, и запишан е во Гинисовата книга на рекорди како најуспешен пијанист во светот. (В.М.)


Текстот е прочитан 611 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter