Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.05.2016, 21:52

Гламур

ПРЕД ГРАДСКОТО СОБРАНИЕ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

Илјадници обожаватели ги пееја песните на Принс

САД (АП) - Стиви Вондер, Фејт Еванс, Алое Блек и Ерик Бенет, со говор и со музика му оддадоа чест на Принс за време на јавната меморијална служба која се одржа во петокот во Лос Анџелес.

Илјадници обожаватели на Принс се собраа пред Градското собрание во Лос Анџелес каде што ѕвездите ги пееја неговите песни.
Инспекторите сè уште се обидуваат да ја откријат причината за неговата ненадејна смрт.
"Јас и мојата сопруга само што ја однесовме нашата ќерка Лусија во училиште и ги слушнавме лошите вести", рече Бенет.
"Тешко беше и сè уште е, и мислам дека за сите нас ова е една од оние работи кои не можете да ги надминете".
Блек рече дека се восхитувал на хуманитарната работа на Принс, исто како и на неговите музички таленти. "Тој во наследство ни остави неверојатен живот и музика", рече Вондер пред публиката.


Текстот е прочитан 1056 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter