Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.12.2016, 13:47

ПОРАНЕШНИОТ СУДИЈА ХАУАРД ВЕБ ОТКРИВА:

Некои фудбалери ми бараа жолт картон за да се одморат на Божиќ

Поранешниот судија Хауард Веб открива дека некои фудбалери отворено барале да добијат жолт картон за да бидат суспендирани и за да уживаат во новогодишните и во божиќните празници.

- Во неколку наврати во периодот околу Божиќ, играчите сакаат малку повеќе слободно време, па ми имаат барано жолт картон. Ми имаат кажувано дека жолтиот картон им оди во прилог за да се одморат - вели Веб.
И додека во најголемиот дел од првенствата за време на новогодишните празници европските клубови имаат зимска пауза, во Премиер лигата тоа е периодот со најгуст распоред. Фудбалското лудило започнува денеска, на Боксинг деј, а ќе има уште едно коло и на првиот ден од новата година.
Инаку, еден од најдобрите светски судии Хауард Веб кариерата ја заврши во 2014 година.


Текстот е прочитан 701 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter