Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МОЕ ДЕТЕ
Што доколку детето одбива да спие преку ден
Колку ќе спие вашето дете зависи од неговата возраст....
Бебињата ги препознаваат негативните личности
Бебињата можат да ја препознаат негативната енергија кај возрасните и на неа реагираат на различни ...
Родители, деца, Интернет, ТВ...
Родителите поминуваат повеќе од девет часа дневно пред телевизорите, компјутерите и други електронс...
ВРВНА ОНЛАЈН ЗАШТИТА НА ДЕЦАТА СО АПЛИКАЦИЈАТА KASPERSKY SAFE KIDS
За корисниците на Magenta 1 Cool Junior. Aпликацијата Kaspersky Safe Kids обезбедува врвна онлајн з...
Разгалено и хистерично дете
Сигурно се сеќавате на времето пред да станете родител кога на јавно место сте виделе и слушнале ра...
Капината во детската исхрана
Плодовите од капината се широко застапени и во народната медицина и во детската исхрана, благодарен...
Развој на сетилото за вид кај бебињата
Во текот на првите неколку месеци видното поле на секое бебе е ограничено, подоцна детето може да г...
Безбедна лежалка за бебе
Синдромот на ненадејна смрт кај децата е причина за починување на 4.000 случаи годишно, а тоа за ме...
Како да го препознаете талентот кај децата?
Родителите често пати и не забележуваат дека имаат талентирано дете. Поради незнаење детето не е на...
Дали од детето правите нарцис?
Нарцизмот е особина на личноста, која се одлукува со преувеличување на претставата за сопствената в...
Дали родителите на машки деца имаат повеќе среќа во љубовта?
Доколку вашето прво дете е од машки пол, поголеми се шансите дека вие и вашиот партнер да останете ...
Поттикнување на самостојноста кај децата
Со цел вашето дете да стане самостојно, морате да го пуштите да се кали на ситници, а една од нив е...
За деца полни со самодоверба
Се вели дека воспитувањето доаѓа од домот, но и од многу други работи - сочувството, храброста и пр...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Фотографиите од сексапилната албанска поп пејачка Ени Кочи уриваат рекорди на Интернет
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Варени јаболка со пудинг
Приготвување: јаболката измијте ги, излупете ги и ставете ги во половина л...
Site Meter