Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

11.07.2016, 12:33

ТЕХНО МОДА

Летна роаминг промоција од Македонски Телеком

Македонски Телеком во пресрет на годишните одмори подготви уникатна летна роаминг промоција којашто на корисниците им овозможува опуштена и безгрижна комуникација во странство.

Сите нови и постојни приватни претплатници на Смарт постпејд тарифите, како и на Business L, XL и XXL тарифите, ова лето добиваат бесплатни 250 MB интернет и 50 минути во роаминг во 26 земји во Европа. Бесплатните минути се однесуваат на појдовни и дојдовни повици во роаминг.

Летната роаминг понуда започнува од денеска и ќе трае до 11 септември. Во промотивниот период, корисниците на Македонски Телеком можат слободно да патуваат во странство, без при тоа да се грижат дека е потребна посебна активација или дополнителни трошоци за роаминг услуги. Едноставно, со оваа понуда, корисниците се поврзани насекаде низ Европа.

По целосно искористување на промотивниот роаминг сообраќај, корисникот ќе добие пораки за искористените минути за разговор, како и за искористениот интернет сообраќај.


Текстот е прочитан 1028 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter