Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.12.2016, 19:57

Тинејџерка на ТВ ја продава својата невиност за 850.000 долари, германски бизнисмен и понуди милион и пол

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Тинејџерката која во утринска програма на една британска телевизија објави дека сака да ја продаде својата невиност за 850.000 долари, добила понуда вредна милион и половина долари од еден богат бизнисмен.

Осумнаесетгодишната Александра Кефрен која ја понуди својата невиност, работи за ескорт агенција од Германија "Синдрела ескортс".
Агенцијата во овој случај ќе земе 20% од нејзината заработка. Нејзината понуда предизвика бројни контроверзи, вклучувајќи ги и заканите за нејзиното семејство.
"Состанокот ќе се одржи во Германија. Купецот може да избере хотел во кој Александра ќе го посети на една ноќ", гласи огласот за продажба на невиноста.Нејзините родители се згрозени и не разбираат зошто тоа го работи, а дури и порачаа дека ќе се одречат во тој случај.
Семејството на тинејџерката која живее во Романија воопшто не е сиромашна, затоа што нејзиниот татко заработува четири пати поголема плата од просечната.
Александра својата понуда јавно ја изнесе во една британска утринска програма, иако водителот се обиде на сите начини да ја одговори од оваа идеја, укажувајќи и на опасноста од половите болести, но тоа неа не ја интересираше.


Текстот е прочитан 3416 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Фотографиите од сексапилната албанска поп пејачка Ени Кочи уриваат рекорди на Интернет
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Варени јаболка со пудинг
Приготвување: јаболката измијте ги, излупете ги и ставете ги во половина л...
Site Meter