Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

13.01.2017, 13:05

Анета Наковска во Вевчани ја промовира "Моминска клетва"

Фолк-пејачката Анета Наковска вечерва ќе настапи на Вевчанскиот карневал со колегите Ефто Пупиноски и Јордан Митев.

Ќе ја промовира песната "Моминска клетва" на музика и аранжман на Ибрахим Исламоски-Бале и на текст на Шериф Ајрадиноски. За неа ќе се снима спот надвор од државата следниот месец.
Наковска е актуелна со музичкото шоу со групата "Чардак" - "Одбрани македонски песни" кое го промовира на Божик на "Канал 5" а е во продукција на Австралиската Ин ТВ и е прифатено по сите телевизии и на Јутјуб. (Р.Ж.)


Текстот е прочитан 1459 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter