Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.01.2017, 11:43

"ОЧАЈНАТА ДОМАЌИНКА" ЌЕ ЗАСТАНЕ МЕЃУ МЕСИ И РОНАЛДО

Ева Лонгорија ќе го прогласи најдобриот фудбалер на светот

Една од најубавите актерки во светот, Ева Лонгорија, ќе биде водителка на церемонијата на доделување на наградата за најдобар фудбалер за изминатата 2016 година што ја доделува Светската куќа на фудбалот, ФИФА.

Оваа година меѓународната фудбалска организација не учествува на изборот за добитник на "Златната топка", кој, традиционално, го организира францускиот весник "Л'Екип" и повторно го заживеа својот избор за најуспешниот на планетата.
Занесната бринета Ева Лонгорија, која е бивша сопруга на НБА-кошаркарот Тони Паркер и најголема ѕвезда во серијата "Очајни домаќинки", на социјалните мрежи сама објави дека е дел од ѕвезденото шоу, кое ќе се одржи на 9 јануари, во Цирих, Швајцарија, каде што е седиштето на ФИФА."Многу сум среќна што ќе ги водам фудбалските награди на ФИФА во Цирих, Швајцарија, на 9 јануари", напиша Ева Лонгорија на Твитер, а официјалниот профил на ФИФА го сподели постот.
Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, Аргентинецот Лео Меси од Барселона и францускиот напаѓач Антоан Гризман од Атлетико Мадрид ќе се борат за престижното признание, а фаворит е Португалецот, кој освен трофеите во Лигата на шампионите и светското клупско првенство, со својата репрезентација го подигна и пехарот на Европскиот шампионат што се одржа лани во Франција.


Текстот е прочитан 804 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter