Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.03.2016, 13:52

Авиони

Ербас претстави најлуксузни авионски кабини досега

Компанијата за производство на авиони Ербас претстави нов дизајн на авионски кабини за што е оценет како исклучително импресивен.

Цел на новата линија Ерспејс е да се подобри задоволството на патниците во четири категории: удобност, окружување, услуги и дизајн.
Новиот дизајн е со пастелни бои, топло осветлување, повеќе простор, поголеми касети за багаж и тоалети со смарт технологија.
Тие ќе бидат најтивки кабини досега, а ЛЕД ќе создаде пријатна атмосфера за опуштање на патицните.
Со новиот модел кабини ќе се опремат компаниите Делта, Гаруда Индонезија и Ер Азија, а во комерцијален сообраќај ќе бидат од 2017 година. Патниците ќе може да гледаат и ХД верзии на филмови, па дури и во 3Д технологија.


Текстот е прочитан 1251 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter