Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Црна хроника
Босанец, Сириец и Македонец осомничени за силување на 22-годишна девојка
Босанец, Сириец и Македонец, кои барале азил во Хрватска, деновиве биле уапсени затоа што во Загреб...
Пронајден мртов работник
Б.Р. (47) од Битола, вработен како оператор во фабриката за производство на јаглероден диоксид во с...
Претепани малолетници, приведени навивачи, каменувана полициската станица Центар
Двајца малолетници, едниот од Скопје, а другиот од Кичево, завчера попладнето во близина на Академи...
Најмногу крадачки меѓу затвореничките
Бројот на жените затворенички во државава од година во година се зголемува. Според последните инфор...
ЈОРМ: Поранешни функционери на МВР под истрага за изборни нергуларности
Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција спроведува предистражни по...
Пожар во скопско Пржино (Фото)
Утринава избувна пожар во една од куќите на почетокот од скопската населба Пржино....
Уапсен Сеад Рахиќ, братот на поранешниот пратеник на СДСМ Есад Рахиќ, близок сорботник на Заев
Братот на Есад Рахиќ, бивш пратеник во Собранието на Р.Македонија од редовите на СДСМ, Сеад Рахиќ в...
Пожар во скопско Пржино (Фото)
Утринава избувна пожар во една од куќите на почетокот од скопската населба Пржино....
Командант Соколи: Да бев јас командант, ќе имаше 200 мртви, а не само 18
Сами Укшини алијас командант Соколи не се чувствува виновен за терористичките напади во кумановскат...
Денес пресуда по тужбата на Цветковски против СДСМ, Заев и Костовски
Адвокатите на тужителот Виктор Цветковски и на одбраната на тужените правното лице СДСМ, претседате...
Кривични за селани од Трсино поради кражба на дрва
Полицијата поднесе кривични пријави против М.А. (51) и Ж.А. (51) од село Трсино поради основано сом...
Во Дебреште пронајдена граната од Првата светска војна
Неексплодирана артилериска граната од Првата светска војна со калибар 75 милиметри, е пронајдена вч...
Жител на тетовски Љубин сексуално ги вознемирувал ќерките на невенчаната сопруга
Тетовка во полиција пријавила дека нејзиниот невенчан сопруг сексуално ги злоупотребувал нејзините ...
Ученик паднал од прозорец во училиште
Дванаесетегодишен ученик вчера се повредил при обид да влезе преку прозорец, на висина од два метра...
Таткото починал, синовите повредени во пожар во село Локвица
Татко починал, а двајцата негови синови се повредени, но се надвор од животна опасност во пожарот ш...
Ми го уби детето намерно, осудете го на доживотен затвор
"Не се чувствувам виновен за убиството на детето", вака триесетгодишниот Бобан Илиќ, со прекар Џељо...
Најдено мртво момче во трговскиот центар во Кочани
Б.Ј. (25) од Кочани, бил пронајден мртов во подрумските простории на зграда во непосредна близ...
Кавдарчанец тешко повреден при управување работна машина
Работник од Кавадарци е тешко повреден вчера кога при управување работна машина удрил во електро-пе...
Српски државјанин пронајден мртов во камион во Скопје
Државјанин на Србија бил пронајден мртов вчера во камион со српски регистарски ознаки на „Качанички...
Продолжува серијата палења на автомобили на познати велешани, запален и автомобилот на директорот на "Маслодајна"
Два автомобили вчераутро изгореа во Велес. Едниот автомобил марка "пасат" е сопственост на директор...
Се обидел да прошверцува 10 килограми марихуана
Албански државјанин завчера попладнето со автомобил се обидел да прошверцува 10 килограми марихуана...
Ограбена обложувалница во Скопје
Непознат маскиран сторител вчера извршил разбојништво во спортска обложувалница во Скопје, лоцирана...
Притвор за гостиварец на кого му се пронајдени марихуана и кокаин
На А.Б. (20) од Гостивар му е определен 48 часовен притвор бидејќи при претрес кај него и во домот ...
Јанева на средба со Аневски за предметот „Пуч“
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и претседателот на Советот на јавни обвинители Петар А...
Искршил се оти не бил задоволен од лекувањето на неговата сопруга
Нервозен маж, револтиран од однесувањето на медицинскиот персонал кон неговата сопруга која била па...
В петок обвинетите за тероризам треба да дадат одбрана пред судот
В петок 37-темина обвинети во случајот "Диво насеље" ќе треба да дадат одбрана пред судот за кривич...
Нападнати и ограбени граѓани, такси-возачи и колонијални продавници
Завчера ноќ во Скопје имало серија разбојништва. На удар на разбојниците биле граѓани, такси-возачи...
Шест лица повредени во судир на четири возила
Шест лица се повредени во тешката сообраќајка која вчераутро околу 4 часот се случила на крстосница...
Фатил за врат 10-годишно дете и го ограбил
Десетгодишно дете било нападнато и ограбено во саботата на улицата "50. дивизија" во Скопје....
Чувал марихуана и кокаин дома
Притвор и кривична пријава заработи А.Б. (20) од гостиварско Балиндол, под сомнение за нелегална тр...
40-годишен прилепчанец силувал 14-годишно девојче
Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против О.И. (40) поради постоење основи на сомн...
Рачна бомба пронајдена на раскрсница во Тетово
Рачна бомба е пронајдена вчера попладне во Тетово на раскрсницата од улиците „Браќа Миладинови“ и „...
Изгореа два тона тутун во пожар во Прилеп
Околу два тона тутун изгореле вчера во пожар во куќа во Прилеп....
Тешка сообраќајка на патот Штип-Радовиш, се судриле три возила, четворица тешко повредени (Фото)
На 9 килилометри од Штип на патот кон Радовиш околу 11 часот се случил верижен судир на три возила....
Тешка сообраќајка на патот Штип-Радовиш, се судриле три возила, четворица тешко повредени (Фото)
На 9 килилометри од Штип на патот кон Радовиш околу 11 часот се случил верижен судир на три возила....
Командант Соколи давал наредби, Фадил криел лица во црни униформи дома
Со жестоки реакции на обвинетите продолжи судскиот процес за случајот "Дива населба" во кој на 37 о...
Кичевец паднал од бандера и починал
Четириесет и двегодишниот С.Р. од село Стрелци, Кичевско, при работа паднал од бандера во охридскат...
Тетовец повреден со нож
Дваесетгодишен тетовец вчера бил нападнат и повреден со нож од двајца малолетни сограѓани....
Ограбени две цркви во Гостиварско
Непознати сторители извршиле тешки кражби во црквите „Свети Петар и Павле“ во Долна Бањица и „Свети...
Тепачка на средношколци по турнир во фудбал во Скопје
Група од околу 30 ученици од СДУ „Боро Петрушевски“ вчера околу 15:30 часот употребувајќи најразлич...
Опожарена барака со пластични шишиња во Скопје
Стара барака која се користела како отпад за пластични шишиња ноќеска е опожарена во Скопје....
Ограбен 24-годишен велешанец во Скопје
Две непознати маскирани лица, вооружени со пиштол синоќа извршиле разбојништво над 24-годишниот Ј.Ф...
Сообраќајка кај наплатната рампа Тетово, повредени две лица
Две лица се повредени, оштетени се три возила, како и наплатната кабина број седум на наплатната ра...
Струшко семејство нападнато во нивниот дом
Лицето М.А., нејзиниот сопруг Е.А. и нејзината свекрва З.А. биле физички нападнати синоќа во својот...
Расветлени тешки кражби извршени во куќи и викендици во општина Штип
Шест кривични дела тешки кражби извршени во куќа и викендици кои се случиле на територијата на општ...
77-годишен охриѓанец полово нападнал 11-годишно дете
Полицијата поднесе кривична пријава против 77-годишен охриѓанец поради сторено кривично дело „полов...
Пронајдена муниција, бомби и гранати во подрум на зграда во Чаир
Во подрумски простории од станбен објект во населбата Чаир се пронајдени две кофи полни со разна му...
Царината откри криумчарење дрога, измами, запленети пари, оружје....
Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија обид за криучарење дрога, открија три ц...
Кривична пријава за скопјанец за недолични коментари на фејсбукот на амбасадата на САД
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика поднесе кривична пријава против Т.Т. (34) о...
Во Полошко откриени 10 непријавени странски државјанки
Десет странски државјанки на возраст од 19 до 38 години кои непријавено претстојувале биле затекнат...
Кражба во стан во Скопје, украдени 410 евра и накит
Непознат сторител украл 410 евра и накит вчера од стан на ул.„Козле“ во Скопје....
Обдукцијата е моќ да се докаже вистината, не хорор филм
Од пред два месеца д-р Александар Станков е новиот директор на Институтот за судска медицина, крими...
Дете во бесознание е пронајдено на патот Охрид-Ресен
Дванаесет годишно момче се бори за живот откако вчера било пронајдено во бесознание на патот Охрид-...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter