Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

18.07.2016, 13:45

Авиони

Патник кој доцнел, јавил дека во авионот има бомба

Патник, кој доцнел на летот, го повикал телефонски московскиот аеродром Внуково и јавил дека е "подметната бомба" во авионот на летот за Јекатеринбург, изјави претставник на полицијата.

Патникот, бил задржан од полицијата, која го пречекала на аеродромот.
- Сите патници и целиот авион минале низ ригорозна контрола, изјави претставник на полицијата и наведе дека доколку биде прогласен за виновен за лажна узбуна и вознемирување, патникот може да се соочи со затворска казна.


Текстот е прочитан 1021 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter