Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.05.2016, 15:11

НА ЦРВЕНИОТ КИЛИМ НА МЕТ ВО ЊУЈОРК

Мадона ги покажа цицките и задникот (Фото)

САД (АП) - Ѕвездите дојдоа како роботи и гладијатори, принцези и божици во зелени, бакарни и во сребрени нијанси на годишната гала-вечер на Институтот за костими при музејот Метрополитен, најголемиот настан во модниот календар во Њујорк. Како што се очекуваше, модната парада вклучуваше разновидни интерпретации на темата на вечерта: "Човек х машина: мода во време на технологија".

Благодарение на "Маркеза" и на "Ај-би-ем", технологијата беше пренесена на фустан со цветови со омбре изглед, кој го носеше Каролина Куркова. Фустанот е изработен од син тил, а во цветовите има 150 ЛЕД-светилки што ги менуваат боите. Експертите ги поврзаа податоците од стотици фустани на "Маркеза" со социјалните мрежи, во шоуто каде што може да се види како може технологијата да ја подобри имагинацијата на луѓето. Куркова рече дека покрај тоа, делот за батериите постојано ја топлел.

ЗА ЦЕЛАТА ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ЦРВЕНИОТ КИЛИМ НА МЕТ ВО ЊУЈОРК КЛИКНЕТЕ ТУКА


Текстот е прочитан 3440 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter