Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.12.2016, 14:07

Време е за готвење

Сарма од кисела зелка

Потребно:

750 г мешано мелено месо (говедско и свинско)
150 г сланина
150 г маст
1 поголема главица зелка
50 г ориз
1 поголема главица кромид
црн пипер
црвен пипер
магдонос
сол

Приготвување: Ставете го месото во поголем сад. Исечкајте го ситно кромидот, ставете го во месото, потоа исечкајте ситно 50 г сланина и ставете ја во месото, магдоносот, оризот, црвениот пипер, маста, посолете по вкус и измесете го месото убаво со сите состојки. Земете ја зелката и вадете листови. Отсечете ги жилите од листовите и ставете од месото и виткајте сарми - големина по желба. Во подлабок сад ставете на дното неколку листа од зелката и редете ги сармите една до друга. Остатокот од сланината исечете го на листови и ставајте го меѓу сармите. Откако ќе се направат сармите, прелијте ги ако не е многу кисела зелката со расолница, а ако е кисела, тогаш со вода. Затворете го садот со алуминиумска фолија и ставете го во рерна да се вари 2-3 часа на умерена температура од 150 степени.


Текстот е прочитан 2926 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter