Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.02.2017, 13:49

НА ГОСТУВАЊЕ ВО ТВ "КЛАН" ВО ТИРАНА, АЛБАНИЈА

Тамара Ангеловска со "Тајно моја" од Тоше ги расплака сите

Младата пејачка Тамара Ангеловска, на гостување во албанската телевизија "Клан," отпеа рефрен од баладата "Тајно моја" од Тоше Проески и предизвика бура од емоции во студиото.

На последното интервју во емисија на албанската телевизија "Клан", на барање од домаќинот да отпее некоја песна што ја тера да плаче, Тамара без многу двоумење се одлучи да го отпее рефренот од "Тајно моја" на Тоше Проески. Покрај видеокаверот за моќната преработка на "Сус" од Рона Нишлиу, пејачката ја промовираше и својата втора македонска песна пред албанскиот аудиториум.
Пред речиси два месеца, Тамара ја промовираше својата втора песна со видеозапис, насловена "Не можам без тебе". (В.М.)


Текстот е прочитан 3094 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter