Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.12.2016, 09:36

ИЗЛОГ

Празници

Пишува Лејла САБИТ - Добредојдени се: За славење. За пиење. За јадење. За подарување...

Добредојдени се:
За славење.
За пиење.
За јадење.
За подарување.
За дотерување.
За дружење.
За озборување.
За трошење.
За патување.
За опуштање.
За семејството.
За пријателите.
Заради попуст.
Не чинат:
Турканици во самопослуги и во продавници.
Реки од коли по улиците и по патиштата.
Насекаде расфрлано ѓубре.
Се будите мамурни, а трезнењето е болно.
Сфаќате дека сe сте потрошиле, испиле и изеле.
Намуртеноста ја заменува насмевката.
Се враќате на работа, на школо и на вообичаените навики.
И така секоја година.
Некои едвај го чекаат Божик, а некои не можат да ја дочекаат Нова година.
Некогаш е поголема радоста во исчекувањето отколку во самиот празник.
Нека ви се среќни Новата година и божикните празници!
Се читаме во 2017!

l.sabit@vest.com.mk

 


Текстот е прочитан 1234 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
26 ден протести-нема Тиранска влада
26 ден по ред илјадници граѓани маршираат низ улиците во Скопје. Вечерва н...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter