Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.06.2016, 15:24

Teхнo Мoда

Фејсбук Слајдшоу: Нов начин за споделење на фотографии и видеа

Споделувањето фотографии и видеа отсекогаш бил важен дел на Фејсбук, па социјалната мрежа промовираше алатка која ќе овозможи нови искуства.

Hовата опција на Фејсбук, наречена Слајдшоу, на корисниците ќе им овозможи со своите пријатели поедноставно и побрзо да споделуваат фотографии или други за нив важни случувања.
По инсталирање на Слајдшоу, Фејсбук ќе биде поврзан со вашата галерија фотографии и видеозаписи. Кога во 24 часа ќе направите повеќе од пет фотографии, Фејсбук ќе ги собере во едно слајдшоу и ќе ви ги понуди да ги споделите со пријателите.
Моментно постојат десет теми со кои можете да го „обоите“ вашето Слајдшоу, а нови теми ќе бидат додавани дополнително.


Текстот е прочитан 930 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter