Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.08.2016, 14:48

Гламур

ИЗБОРОТ НА ТИНЕЈЏЕРИ ВО САД СО ПОРАКА ПРОТИВ УБИСТВАТА СО ОГНЕНО ОРУЖЈЕ

Спречете го насилството!

Доделувањето на наградите Избор на тинејџерите ги зафати меланхолична атмосфера кога Џесика Алба, Не-Јо и тинејџери блиски до жртвите во Сан Бернандино, Њутаун и Орландо повикаа да се стави крај на насилството предизвикано од огнено оружје.

Алба и Не-Јо кој ја испеа "Што се случува" на Марвин Геј ја повикаа публиката да стане и сите да објават пост на социјалните мрежи со хаштаг èСпречетеГоНасилството.
Џастин Тимберлејк исто така ја продолжи сериозната нота на свеченоста што инаку поминува во весел дух кога Коби Брајант му ја врачи наградата за животно дело.
Тимберлејк ја искористи приликата да му оддаде почит на покојниот боксер Мохамед Али и да нагласи колку е важна разноликоста пред младата публика во "Форум" во Инглвуд, Калифорнија.
"Ова е вистината: сите сме различни, но тоа не значи дека немаме иста желба", рече Тимберлејк.


Текстот е прочитан 1767 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter