Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.04.2016, 13:10

Авиони

Десетгодишно девојче тајно влегло во авион

Десетгодишно девојче, без лични документи и билет, успеало да се качи во авион и да отпатува од Москва во Санкт Петербург, информира денеска руската сообраќајна полиција.

Како што се наведува во соопштението, десетогодишното девојче во вторникот тргнало на училиште, но не се вратило од него. Тоа дошло на меѓународниот аеродром Внуково во Москва, каде се вмешало меѓу патниците и незабележано влегло во авионот за Санкт Петербург.
Полицијата соопшти дека девојчето влегло во леталото заедно со големо семејство со деца. Вработените на аеродромот во Санкт Петербургу забележале дека девојчето без придружба скита по аеродромската зграда.
Омбудсманот за правата на децата, Павел Астаков, предупреди на тоа дека начинот на кој девојчето успеало да се качи во авионот во прашање ја доведува безбедноста на руските аеродроми.


Текстот е прочитан 3383 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter