Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.12.2016, 12:58

"Боинг": Господине Трамп, новиот претседателски авион нема да биде поскап од 4 милијарди долари

САД - Првиот човек на компанијата Боинг му вети на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп дека новиот претседателски авион Ер форс 1 ќе биде изграден за помалку од четири милијарди долари.

Двајцата разговараа за ова прашање, откако Трамп минатата недела изјави дека ќе ја повлече нарачката заради нејзината зголемена цена, пренесе ДПА.
-Ќе го изградиме за помалку од четири милијарди долари, изјави извршниот директор на Боинг, Денис Муленберг.
Тој, исто така, пред новинарите по средбата , изјави дека компанијата Боинг за своја главна цела си ја постави задачата да дава што е можно поквалитетна услуга, при што ќе ја гарантира сигурноста на претседателот, националната безбедност, и целата нарачка ќе биде изведена по поднослива цена.По разговорот, во кој учестувал и извршниот директор на компанијата Локид Мартин, самиот Трамп изјави дека станува збор за намалување на цените, на кои американската држава ги добива своите авиони, вклучително и Ер Форс 1 и ловците Ф-35, пренесоа британските медиуми.
-Се обидуваме да ги намалиме цените. Особено на Ф-35. Тоа е програма, која е исклучително скапа, рече Трамп пред новинарите по средбата, на која освен директорите присуствуваа и неговите воени сиветници.


Текстот е прочитан 1716 пати.
#
Мајка и ќерка загинале во различни сообраќајки во рок од 30 минути
Ујгурите ги измачија научниците со Пор Бажин
Цело богатство за една вечер на островот "Срце"
Топ 5 најморничави места на светот
34.000 долари за пудинг
На Рубик му требал цел месец за да ја намести Рубиковата коцка
Брегзит, Френзит, Грекзит... А Трекзит?
Индиец не може да си најде работа оти се вика Садам Хусеин
Конфучие во комунистички целофан
Капсула со една соба е иднината на хотелите?

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter