Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

22.12.2016, 13:07

Продале буквално се за да одат на најдолгиот меден месец

САД - Млад брачен пар одлучил да продаде речиси се што поседува и да даде отказ од работа за да тргне на долг меден месец, кој досега трае речиси пет години.

Мајк и Ен Ховард досега имаат посетено 50 земји и не планираат да застанат.
Двајцата партнери биле едногласни дека нема да чекаат да остарат за да си го исполнат сонот за патување, а нивната решителност резултирала со "Најдолгиот меден месец на светот".
"Ние сме Мајк и Ен Ховард, двајца Американци кои сфатија дека животот е краток, светот е голем, а вредноста на патувањето е преголема за да чекаме уште еден ден. Кога дојде време за нашиот меден месец, одлучивме да дадеме отказ од нашите работни места и да тргнеме на патување околу светот. Тргнавме на 22 јануари 2012 година и се уште патуваме... тоа се претвори во Најдолгиот меден месец на светот", пишуваат тие на својот сајт.
"Си помисливме, чекањето да наполниме 65 години и да се пензионираме за да ги следиме нашите соништа е многу ризичен план. Ајде да тргнеме на патување додека сме млади и здрави", објаснуваат тие.


Текстот е прочитан 1045 пати.
#
Папата е опкружен со свештеници кои го прикриваат најстрашниот смртен грев
"Педесет нијанси потемно" тера на неверство
Кинезите сакаат кунг-фу колку што Американците сакаат хамбургери
Спиењето со чорапи е потсвесно барање заштита
Почнува потрага за тајната соба на Тутанкамон
Да се казни советничката на Трамп оти рекламираше чевли од Иванка
Ги посети сите земји во светот за 18 месеци
Венеција под Јадран, Лондон само на разгледници
Тајните сигнали на кралицата Елизабета за спас од здодевни разговори
Парите и го уништиле животот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter