Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.10.2016, 11:48

Време е за готвење

Пржен ориз

Потребно:

4 лажици масло
3 јајца
600 г варен ориз
1 лажичка сол
малку бибер
100 г кромид

Приготвување: во половина од маслото испржете кајгана од матените јајца, извадете ја и исечете ја на резанки. Во остатокот од маслото пропржете го варениот ориз, постојано вртејќи го со кујнска лопатка, па додадете ги омлетот, солта, биберот и ситно сечканиот кромид. Сето тоа добро измешајте го и послужете го додека е топло.


Текстот е прочитан 2966 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter