Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

11.04.2017, 18:48

"За заедничка Македонија“: Не смеете да си играте со народот! (Фото-галерија)

Граѓаните 44-ти ден се на улиците низ цела Македонија за одбрана на унитарноста и сувереноста на државата. Богдан Илиевски, еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ уште еднаш ја повтори поддршката за претседателот Иванов и напомена дека Тиранската платформа нема мандат за формирање влада.

Повторно дојдовме тука кај претседателот на државата за да му порачаме да продолжи да го брани Уставот на Република Македонија, поради него има право да дава мандат некому за да формира влада, тој мандат Тиранската платформа го нема, а не смее да го има. Се додека Ѓорге Иванов го прави тоа, ја има нашата поддршка, бидејќи ние сме на улица 44 дена, за да го браниме уставот на Република Македонија. Претседателе ви благодариме, не подлегнувајте под притисоците, бидете со нас, ќе бидеме со вас, да сте живи и здрави. Во моментов во Собранието се собрани сите, ајде да видат колку не има нас тука и да им порачаме дека не смеат да си играат со народот, изјави Илиевски.Текстот е прочитан 1084 пати.
#
Земјоделците, ловџиите и багеристите на чело на денешниот марш против „Тиранската платформа“ (Фото-галерија)
Илиевски: Горди маршираме за Македонија (Фото-галерија)
Моден викенд Скопје - Втора вечер (Фотогалерија)
Априлијада (Фотогалерија)
ФОТО: Моторџиите пристигнаа – застануваат на чело на денешниот марш во одбрана на унитарноста на Македонија
Голем народен собир: Не ја даваме Македонија (Фотогалерија)
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
Протест во организација на граѓанската иницијатива "За заедничка Македонија"
Трет ден протести: Кој сака мултиетничка Македонија да ни се приклучи (Фото)

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Граѓаните бараат избори за излез од кризата - 57-ми ден протести на „За заедничка Македонија“ (Фотогалерија)
Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пр...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter