Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

22.11.2016, 13:42

ТЕХНО МОДА

НОВАТА MAGENTA 1 – ОД СРЦЕ ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО

Magenta 1 ги обединува најдобрите комуникациски и ТВ услуги, на едно место и за целото семејство. Во пресрет на Новогодишните празници, понудата е збогатена со нови содржини и попусти.

Новата Magenta 1 им нуди на корисниците збогатени и ексклузивни содржини на MaxTV преку вклучените телевизиски пакети: Cinemax, Sport, Extreme, Balkan и Tring, како и субербрз и стабилен фиксен интернет со зголемена количина на сообраќај. A постпејд линиите, покрај неограничените разговори и СМС пораки, вклучуваат двојно повеќе мобилен интернет со 4G брзина.

За уште поголемо уживање во празниците, корисниците на новата Magenta 1 ќе можат да гледаат и до 40 телевизиски канали во движење (на мобилен уред или таблет), бесплатно, преку услугата MaxTV GO.

Како и досега, секој корисник може сам да го направи својот пакет и да добие 25% попуст на месечната претплата за договор на 2 години. За најмладите членови на семејството, родителите ќе може да одберат COOL сим картичка за млади.

Флексибилноста на Magenta 1 отсега е достапна и за фиксните услуги. Корисниците ќе можат за прв пат да го состават својот пакет од фиксен интернет, говорни услуги и телевизија според своите потреби.

Најновата празнична Magenta 1 е најдобриот подарок за целото семејство.


Текстот е прочитан 1585 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter