Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

22.11.2016, 13:42

Време е за готвење

Домати со фета сирење

Потребно:

6 домати
1 лажица маслиново масло
3/4 шолја дробено фета сирење
сечкани свеж босилек и магдонос
сол и црн пипер

Подготовка: Загрејте ја рерната на 180 степени. Исечете ги врвовите на доматите и со лажица издлабете ги. Врвовите сочувајте ги на страна. Во намастен огноотпорен сад доматите рамномерно распоредете ги. Измешајте ги сирењето, босилекот и магдоносот. Смесата ставете ја во доматите. Сето тоа зачинете го и прелијте го малку со маслиново масло. Доматите поклопете ги со врвовите и печете 10-ина минути додека доматите не омекнат, а сирењето да се стопи.


Текстот е прочитан 2977 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter