Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.01.2017, 13:14

ДИЗАЈНЕРКАТА ОЛГИЦА ЃОРГИЕВА СО ДЕТСКА КОЛЕКЦИЈА

Мајка и ќерка со ист стил

Дизајнерката Олгица Ѓоргиева подготвува детска колекција. Станува збор за елегантни и стилски модни парчиња, реплика на парчињата од колекциите за жени од последните две-три години.

"Ова е идеја која ја имам од поодамна, меѓутоа, некако поради поголемиот број на обврски ја одложував. Мислам дека конечно му дојде времето на овој проект. Секоја мајка, кога има некоја прилика, сака да најде нешто посебно, различно и уникатно за своето дете, мислам дека ќе понудам успешно решение за побарувачката. Константно ќе има нови парчиња и секако во секое време ќе може да се нарача од тоа што веќе постои. Дефинитивно тоа ќе биде облека која реално нема да можат да ја најдат во секоја продавница и да ја препознаат во секое второ дете. Во целиот проект ќе бидат вклучени и приватните нарачки, кои во целост ќе ги задоволат барањата на клиентот", вели Олгица.
Детската колекција е само почеток на проектите за 2017 година.
"Пред мене претстои многу работа оваа година. Треба да се реализираат неколку поголеми проекти, кои на некој начин ќе ја заокружат мојата 10-годишна кариера и ќе ме однесат на едно ново ниво, со многу нови предизвици. Успеав сите овие години да го задржам својот континуитет и да вадам по две колекции годишно, да изградам свој препознатлив стил, да изградам свој круг на клиенти со кои имам прекрасна соработка, да направам добро портфолио. И најбитно од сè е што низ сите овие години успеав да ја задржам љубовта, енергијата и поривот за создавање во оваа работа", вели Ѓоргиева. (Л.С.)


Текстот е прочитан 6275 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter