Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.06.2016, 14:01

ТЕХНО МОДА

Македонски Телеком стартува со нов продажен канал директно до домовите на граѓаните

Македонски Телеком стартува со нов продажен канал директно до домовите на граѓаните. Станува збор за продажен канал преку кој што граѓаните ќе можат да одберат некој од oптик пакетите на Македoнски Телеком директно од дома, наместо да посетат некоја од Телеком продавниците или пак да се јават во Контакт центарот на телефонскиот број 122.

Брендирани тимови од Македонски Телеком ќе започнат со посети на домаќинствата во Аеродром и Карпош, при што на директна средба со граѓаните ќе им ги претстават новите поволни oптик понуди, подготвени во согласност со нивните барања, потреби и можности. Новиот продажен канал започнува од овие две скопски населби затоа што станува збор за општини со најголема покриеност на оптика.

Посетата на домаќинствата ќе се одвива секој работен ден од понеделник од петок попладне од 16 до 20 часот, а во саботите од 10 до 14 часот. Новиот продажен канал Македонски Телеком го реализира во партнерство со компанијата Р3 Инфомедиа.

Оптиката како технологија на иднината, покрај брзината, стабилноста и обемот на податоци кои ги пренесува, овозможува бројни други опции за ТВ, интернет или телефонски услуги за врвно корисничко задоволство.

Освен во Аеродром и Карпош, наскоро Македонски Телеком ќе продолжи со новиот продажен канал и во други општини во Скопје и низ државата, со што ја доближува напредната оптичка технологија, која што овозможува интернет со брзина на светлината, буквално до секој дом.

Во моментов, 127.000 домаќинства ширум Македонија имаат можност да користат оптика. Македонски Телеком ќе продолжи и годинава со проширување на оптичката мрежа низ државата, во согласност со интересот на граѓаните.


Текстот е прочитан 922 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter