Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
Нема опасност од млечна криза
Иако Агенцијата за храна и ветеринарство, велат млекопреработувачите, забрани носење на млекото во индустријата од...
НБРМ: Банкарскиот систем е стабилен и ликвиден
Народната банка на Република Македонија лани, во услови на неизвесни и променливи движења на светската економија и...
Пренасочување на сообраќајот за товарни возила на регионалниот пат кај Војшанци
Во 2015 година повеќе паркиралишта
Дојран очекува до 15 илјади гости за празниците
Холандски туристи доаѓаат во Македонија
На аеродромотот „Свети Апостол Павле“ во Охрид ут...
Груевски: Политичката криза ќе се реши
Политичката криза ќе се реши, а сите ќе излеземе многу...
24-часовна здравствена заштита за велигденските празници
Службите на Здравствен дом Скопје во текот на празничн...
Зошто се самоуби Коста Крпач?
Димитриев: Владата почнува процес на огромно инвестирање во модернизација на АРМ
Државниот долг намален, Македонија петта најмалку задолжена земја во Европа
РСБСП апелира на совесно и одговорно однесување во сообраќајот за празниците
Ако живеете на село, ќе добиете земјиште и по 250 евра месечно
ЦРНА ХРОНИКА
Мешан полициски тим откри мигранти во камион кај Демир Капија
Полицијата во близина на Демир Капија откри 24 мигранти од Авганистан, Ирак и Иран во товарно возило со скопски ре...
Крвава расправија во Тетово, еден потешко повреден
Во Тетово завчера на 49-годишниот Џ.И. од тетовското с...
Три години затвор за 30 кила марихуана
Кривична пријава за прилепчанец за полов напад врз дете
Се преврте автомобил во Струмица, возачот повреден
Исчезнати двајца штитеници на Домот „11 Октомври“
Фрлавме јајца во воздух
Поранешната водителка Маја Синадиновска, која е сега сопственичка на бутик за женска облека, повеќе од шест години...
Македонски сексапил во холивудски филм
Претставувањето на сексапилните креации на дизајнерот Ненад Секирарски завчера, за крај на "Фешн селекшн" во Белгр...
Алиша Киз ќе промовира албум во Лигата на шампионите
САД (АП) - Алиша Киз премиерно ќе ја претстави музикат...
На Евросонг забранети одредени знамиња и непримерни политички пораки
На овогодишното натпреварување за песна на Евровизија ...
"Сепак ми е забавно", нова песна на "Ај кју"
"Сепак ми е забавно" се новите песна и спот на групата...
Се враќам со три куфери гардероба
Дарио ќе промовира јубилеен албум на 4 мај
Освои 40 титули и седум шампионски појаси, а има само 10 години
Македонија не треба да стравува дека ќе остане без таленти во боречките спортови зашто 1500 км северно од нашата з...
Никој не го победил Веспрем дома веќе три години
Македонските екипи никогаш досега немале предност по првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампиони и ло...
Поради голем интерес, продолжен рокот за пријавување на Скопскиот маратон
Големиот интерес за учество на годинашното издание на ...
Хамилтон е убеден дека ќе го стигне тимскиот колега Розберг
Актелниот шампион на Формула 1 и возач на Мерцедес, Лу...
Линдзи Вон си фати осум години помлад дечко
Пред три недели кога за првпат заедно снимаа реклама, ...
Социјалните мрежи му го уништија драфтот на НФЛ-играч
Фудбалер против навивачи
НБА ПЛЕЈОФ - Атланта го елиминираше Бостон за полуфиналето против Кливленд
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Во хеликоптерска несреќа во Норвешка загинаа најмалку 11 лица
Норвешките спасувачки служби објавија дека хеликоптерот со 13 луѓе, што денеска се урна на западниот брег на земја...
Мезиер: Балканската рута на мигрантите е минато
Германската Влада е загрижена бидејќи се поголем број мигранти ќе се обидат да пристигнат во Европа така што од Ли...
Во конфликтот во Украина досега загинале над 9.300 луѓе, соопшти ОН
Над 9.300 луѓе се убиени и повеќе од 21.000 се ранти од почетокот на конфликтот во Украина во април 2014 година, с...
Нови судири во Париз, уапсени 27 лица
Во центарот на Париз утрово избија нови судири меѓу полицијата и група млади демонстранти кои не сакале да се разо...
Примирје во источна Украина за празниците
Уапсен главниот осомничен за сексуалните напади за време на новогодишната ноќ во Келн
Ал Џазира забранета во Ирак бидејќи „шири насилство“
Две години затвор за турски новинари поради карикатура на пророкот Мухамед
Твитер се откажува од статусот социјална мрежа
Наместо да се впушти во борба со Фејсбук, Скајп и Месинџер, Твитер одлучи класификацијата социјална мрежа да ја за...
Израелски експерти измислиле фластер за срцеви заболувања
Научници од Израел направиле спасоносен фластер кој може да ги следи и третира срцевите проблеми....
Турчин 10 проценти од своите акции ќе им ги подари на работниците во неговата компанија
Сопственикот на компанијата за производство на кисело млеко „Чобани“ (Chobani) во САД, Tурчинот Хамди Улукај ќе по...
Бетмобил прелета над Босфор
Бетмобил премина по новиот трет мост над Босфор како дел од рекламната кампања на турската авиокомпанија „Туркиш е...
Чернобил како нова туристичка атракција
Кина и понатаму рекордер во извоз на опасни производи во Европа
Што се случи кога Елвис се сретна со Никсон
Реставрацијата на Биг Бен ќе чини 42 милиони долари
Од следната година мобилните во Индија ќе мора да имаат копче за помош

КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Пораки за Светскиот ден на танцот
Користејќи го најсовршениот инструмент создаден од природата - човековото тело, секој танцувач се обидува, дарувај...
Златен објектив за Дар Мар
Познатиот карикатурист, сатиричар и филмски режисер Дарко Марковиќ е годинашен добитник на Златен објектив, наград...
Милчо Манчевски во Њујорк го снима петтиот филм - „Бикини“
Милчо Манчевски на њујоршки Менхетен и во Бруклин го режира својот петти игран филм „Бикини“. Деновиве проектот „Б...
"Марко Поло" ќе се снима во Македонија
Балетска премиера со Мијалкова и со Чичијашвили
Собрани 3.000 книги за библиотеките во Илинден
На манифестацијата, што традиционално се одржува секоја година на Велики Четврток, симболично беа украсени 2016 цр...
Родителите не веруваат дека ќе се реши проблемот со агресивното дете
За проблемот со агресивното дете, родителите ги известиле Центарот за социјални грижи, Народниот правобранител, МВ...
Шест паркинг-простори се прават во Козле
Досега се изградени 2.500 паркинг-места во Карпош, најмногу онаму каде што има колективно домување...
Нова фасада за две згради на "Климент Охридски"
Децата дома поради агресивно однесување на еден ученик
И Аеродром ќе обновува фасади на згради
Хаварисани коли со години зјаат на паркинзи

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Најчитани
ИЗЛОГ
Температура
Пишува Лејла САБИТ - Расте температурата во Македонија......

Новиот "тигуан" ја освои наградата за развојни решенија
Новиот "фолксваген тигуан" ја освои наградата "Дизајн трофи 2016" што секо...
"Мерцедес" ја продолжи "Е-класата"
Саемот во Пекинг ги отвори своите врати со продолжените Л-верзии на "мерце...
"АУДИ ТТ РС" е на пат да стане најдобар спортски модел
"Ауди" на штотуку започнатиот Саем на автомобили во Пекинг ја откри досега...
Германија ќе субвенционира купување на електрични возила
Германија планира да субвенционира купување на автомобили на електричен по...
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

ФотоФудбалска академија на ФК Вардар
Фото"ВЕСТ" НА РЕВИЈАТА НА НЕНАД СЕКИРАРСКИ НА "ФЕШН СЕЛЕКШН" ВО БЕЛГРАД
ФотоТРИУМФ НА МАКЕДОНСКИТЕ ГОТВАЧИ СО МОДЕРНА КУЈНА НА ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ГАСТРОНОМСКИ ФЕСТИВАЛ ВО БУДВА, ЦРНА ГОРА

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печен кашкавал со спанаќ
Подготовка: Јајцата изматете ги со брашното и со млекото. Додадете ги зачи...
Мое дете
Зошто е важно вашето дете да чита книги
На Интернет лесно ќе најдете прераскажани лектири...
Топ три совети за убав сон на вашето бебе
Миленици
Мачка преживеа осум дена во кутија испратена по пошта
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА (АП) - Сијамска мачка по име Кап...
Варшава се грижи за 30.000 мачки
Гламур
Почина асистентот на Кид Рок
САД (АП) - Кид Рок изјави дека е навистина погоде...
Голотијата е уметност
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Десетгодишно девојче тајно влегло во авион
Десетгодишно девојче, без лични документи и билет...
Патничка на своето бебе му даде име на авиокомпанија
Техно мода
„Сони“ со рекорден успех на „Типа“ наградите за 2016
Sony освои рекордни пет награди на овогодинешните...
Фејсбук сака да ги анимира корисниците со воведување на апликација за самостојна камера
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Совет
За време на постот не внесувајте големи порции на...
Зајачки трн за здрави бубрези и зглобови
Ononis spinosa (зајачки трн) е повеќегодишно...
Што е најдобра замена за млеко
Како замена за млеко користете млеко од соја...
Саут бич диета на Никол Кидман
Никол Кидман и Џесика Симпсон се хранеа спор...
Сокови и фитотерапија
Кога ќе се решите да го смените начинот на и...
ДИЕТА И ФИТНЕС
7 дена - 7 килограми
Оваа диета се базира на јајца и на пилешко место,...
Site Meter