Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.06.2016, 20:55

Техно мода

Андроид апликации поради кои ќе ви завидуваат пријателите кои имаат „АјФон“

Одредени Андроид апликации за разлика од тие на "АјФон", имаат многу повеќе слобода и нудат поголеми можности на корисниците, кои не можат да ги дадат уредите на "Епл".

Одредени апликации се ексклузивни само за Андроид, бидејќи овозможуваат нешто што "Епл" никогаш не би го дозволил.
Некои апликации овозможуваат прилагодување на светлото на смартфонит и снимање на екранот, а одредени апликации нудат и бонуси за купување на посебни апликации, пренесува "Бизнис инсајдер".
Апликацијата "Одифај" на Андроид, автоматски ќе ви ја прочита содржината, ако возите, па не можете да ја читате. Предност на Андроид е и можноста за инсталирање на апликации за отклучување на телефонот со помош на препознавање на лица или глас.
Се работи за интересна апликација со која исто така можат да се заклучат и заштитат апликациите до кои не сакате други да имаат пристап.
Андроид исто така нуди и антивирусни апликации кои го заштитуваат оперативниот систем, потоа следење на телефонот во случај на кражба, заклучување на одредени апликации со помош на ПИН код и слично.
Ако вашиот телефон има лед светло за известувања, може да одберете прилагодена боја кога примате СМС, меил, телефонски повик, известување од календарот или кога батеријата ви е при крај.


Текстот е прочитан 1118 пати.
#
E-matematika.mk за полесно совладување на математички вештини
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter