Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.09.2016, 15:14

ФОТО

НОВИНАРКА-МУСЛИМАНКА ГО НАПРАВИ НЕВОЗМОЖНОТО - ГИ СПОИ НАЈПОЗНАТИОТ ЕРОТСКИ МАГАЗИН И ХИЏАБОТ

Носи бурка и позира за "Плејбој"

Новинарката муслиманка Нур тагори го направила невозможното - ги споила најпознатиот еротски магазин на светот "Плејбој" и исламскиот хиџаб. Облечена во фармерки, кожна јакна и "конверс" патики, Тагори гордо позирала за најпознатиот машки магазин во светот.

Фото сесија за "Одметници"

Тагори се фотографирала за октомвриското издание на популарниот еротски магазин кој го носи името "Одметници". Оваа 22-годишна девојка се занимава со новинарство, а моментално работи как известувач за "Њуз".
"Искрено, мислам дека тоа што сум муслиманка која носи хиџаб ми помогна да ја добијам довербата кај моите соговорници", изјавила во интервјуто за "Плејбој".Не ме премислија критиките на Интернет

Преку интернет добива многу негативни коментари и остри критики, но тврди дека тоа не ја допира многу.
"Тоа е негативна енергија која не е здрава. Се трудам околу себе да создадам круг на луѓе кои ќе ме држат на земја. Без разлика дали сум дома или на работа, ги слушам само критиките на оние луѓе кои се добронамерни и работам на тоа да ги исправам грешките. Освен тоа, се трудам да не се грижам поради луѓето на кои не им се допаѓа нешто што ќе кажам или носам", вели Тагори.

Бурката на ТВ ме прави посилна

Тоа што носи хиџаб на телевизија, како што вели, ја прави посилна и и овозможува да прави што сака.
"Тоа што носам шамија не значи дека на погрешен начин известувам за информациите", вели младата новинарка.
Кога станува збор за работата, нејзин идол е Опра Винфри, а нејзината цел е да стане првата водителка со хиџаб на комерцијалните американски телевизии.


Текстот е прочитан 10377 пати.
#
Земјоделците, ловџиите и багеристите на чело на денешниот марш против „Тиранската платформа“ (Фото-галерија)
Илиевски: Горди маршираме за Македонија (Фото-галерија)
"За заедничка Македонија“: Не смеете да си играте со народот! (Фото-галерија)
Моден викенд Скопје - Втора вечер (Фотогалерија)
Априлијада (Фотогалерија)
ФОТО: Моторџиите пристигнаа – застануваат на чело на денешниот марш во одбрана на унитарноста на Македонија
Голем народен собир: Не ја даваме Македонија (Фотогалерија)
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
Протест во организација на граѓанската иницијатива "За заедничка Македонија"
Трет ден протести: Кој сака мултиетничка Македонија да ни се приклучи (Фото)

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Граѓаните бараат избори за излез од кризата - 57-ми ден протести на „За заедничка Македонија“ (Фотогалерија)
Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пр...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter