Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

21.02.2017, 09:52

Магда Јосифовска е вешта жена на Велес за 2017

Магда Јосифовска е победник на јубилејната 25. манифестација "Вешта жена на Велес за 2017".

Таа, според жирито, имаше најдобро уредена маса и највкусни солено јадење и торта од петте учеснички. Јосифова, која прв пат учествуваше, се претстави со чоколадна торта - "Чоколадна фантазија" и со ролувано пилешко месо.
"Манифестацијата опстојува четврт век, ја одржуваат искреноста и пријателствата меѓу жените, кои не зависат од никого, освен од себе. Овде се дружат жените без оглед на националноста, политичката ориентација", изјави Жане Стојанова.
Годинава токму од Велес започна карванот на "Вешта жена за 2017", кој ќе опфати 22 града, а финалето ќе биде на 12 и на 13 мај, кај Лешочкиот манастир. Сите учеснички на манифестацијата ќе добијат осумдневен одмор летово, на Јадранското Море, на крајот од јуни, додека само победничките се здобиваат со право да бидат дел од завршната манифестација. (П.П.)


Текстот е прочитан 808 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter