Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

18.02.2017, 08:24

МОДЕЛОТ НАДИЦА ИЛОВА ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА МАКЕДОНИЈА НА ИЗБОРОТ "ЛЕЈДИ ЈУНИВЕРС" ВО СОФИЈА

Мис значи дама

Моделот Надица Илова (22) од Кавадарци ќе ја претставува Македонија на интернационалниот избор "Лејди јуниверс 2017" во Софија, Бугарија, на кој ќе учествуваат убавици од 35 земји. Надица вчера замина на подготовки во елитниот хотел "Маринела", каде што ќе бидат сместени кандидатките и каде што на 22 февруари ќе се одржи финалната вечер...

За целиот текст и за фотографиите кликнете тука.

Л. Сабит
Фото: В. Тануровски


Текстот е прочитан 1044 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter