Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.12.2016, 13:07

ПАТЕШЕСТВИЕ НА ЧЕТВОРИЦА ЧЕШКИ ТУРИСТИ

Тргнале за Ница, стасале во Ниш

СРБИЈА/ЧЕШКА - Четворица млади Чеси, наместо на ривиерата во Ница, неочекувано се најдоа во Ниш.

Станува збор за грешка на француските организатори на нивниот краток одмор пред празниците, кои ги збунила новата линија на авиокомпанијата Рајанер - линијата Братислава - Ниш. Збунети од сличните имиња на двата града, организаторите им резервирале авионска карта за лет до Србија.
И така, двата чешки пара, наместо зимското сонце во Ница, ги дочека облачно небо во Ниш.Изненадени и во неверица, тие дури го прашале екипажот на Рајанер зошто не ги довел во Франција, пишува словачкиот портал Топки.ск, повикувај'и се на информации од еден од членовите на екипажот.
Инаку, почнувајќи од 31 октомври, ирскиот авиопревозник во Чешка рекламира продолжени викенди во Србија и редовни летови до Ниш. Чесите во Ница имале резервиран хотел и изнајмен автомобил, ама во Ниш ќе мораат да останат до петок, бидејќи дури тогаш имаат лет за Братислава.


Текстот е прочитан 1691 пати.
#
Караѓорѓевиќ на сексуално лекување во Буљарица, Туѓман во кревет со маќеата
Филмски локации за светските патници
Нема добар секс со политички противник
Плавшиќ открива пикантерии по излегувањето од затворот во Хаг: Милошевиќ ја газеше Библијата, Караџиќ е најголемиот шкопен петел
Патуваме, уживаме и правиме пари
Пат околу светот за 80 дена со велосипед
15 минути дремка на секои 4 часа
Маша го прегази Путин
Од униформа во бикини
Бил гејтс чита, Бафет свири укулеле против стресот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter