Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.01.2017, 14:29

Техно мода

Филипс го произведе најголемиот закривен монитор

"Филипс" и нивниот партнер ММД го промовираа својот нов "Brilliance BDM4037UW" монитор, што со своите 40 инчи, моментно е најголемиот 4К закривен монитор во светот.

- Новиот "Филипс" монитор им пружа на корисниците фантастично јасна слика во комбинација со огромен екран за мултитаскинг, изјави претставникот на компанијата, Артем Коменко.
На ова ново чудо на технологијата, корисникот ќе може во истовреме да вклучи четири различни содржини, сите во ХД резолуција. ЛЦД мониторот има осветленост од 300 кандели на метар квадратен, а моќноста на звучниците е два пати по пет вати.
Мониторот е веќе во продажба и чини 750 евра.


Текстот е прочитан 936 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter