Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

13.02.2017, 13:16

Билетите за "Златна Бубамара на популарноста" продадени за три минути

Билетите за јубилејното издание на манифестацијата "Златна Бубамара на популарноста" се продадени за три минути.

Продажбата одеше онлајн, преку мк тикетс, и за ова време се продадени сите 600 билети, но колкава е побарувачката, покажува фактот дека во петокот напладне, кога беше објавена продажбата, имало барање за 7 000 билети. Серверот ова го издржал, и сè е подготвено за добра забава.
Јубилејното 20-то издание на оваа најпопуларна манифестација во државава ќе се одржи на 20. овој месец во Метрополис арена, под мотото "Што ќе биде, нека биде!".


Текстот е прочитан 1218 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter