Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

13.02.2017, 13:15

ФОЛК-ПЕЈАЧКАТА АНЕТА АРСОВСКА НА КОНЦЕРТ ВО ДИСЕЛДОРФ, ГЕРМАНИЈА

На Денот на жената најмногу ќе се радуваат мажите

Фолк пејачката Анета Арсовска, на четврти идниот месец ќе настапи во Германија.

Таа по повод Денот на жената 8 Март, ќе ги забавува нашинците во Диселдорф, а заминува на покана на македонско-германскиот културен клуб "Тоше Проески" во истиот град.
Анета ќе настапи со колегите од групата "Алегро" од Струмица.
"Ова не е мој прв настап во Диселдорф. Сум настапувала повеќепати, и секогаш сум поминувала убаво со нашите иселеници. Така ќе биде и овој пат. Кога го договаравме репертоарот со колегите од 'Алегро', подготвивме и неколку изненадувања. Ние сме имале заеднички настапи низ Европа многу пати досега, но во Диселдорф сме првпат заедно. Ова е забава за женскиот празник, но знам дека во неа еднакво ќе уживаат и мажите", вели Анета. (В.М.)


Текстот е прочитан 1644 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter