Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.12.2016, 11:55

Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците

Во пресрет на претстојните празници кои се слават во кругот на семејството, Македонски Телеком подготви неколку изненадувања за корисниците, со цел да пренесеме порака дека најдобриот подарок за празниците е времето поминато со најблиските.

Од денеска, започнува новата наградна игра „Повеќе време заедно“ која се однесува за сите нови и постојните Magenta 1 корисници, коишто ќе склучат договор најдоцна до 08.01.2017 година. Наградите ќе се извлечат на 09.01.2017 година, при што 50 корисници ќе добијат по 3 паметни алки за своето семејство.

Дополнително, Македонски Телеком изработи интересна и уникатна апликација „Магичен часовник“. Оваа апликација претставува оригинално дигитално решение кое на семејствата ќе им дава совети за квалитетно време поминато со најблиските. „Магичен часовник“ дава совети и предлози за заеднички активности со децата, соодветни на нивната возраст, на актуелните настани во градот, но и на временските услови.

Друга главна функција на апликацијата претставува мерењето на времето кое семејството го минува заедно. Со помош на Bluetooth технологијата, „Магичниот часовник“ ќе евидентира колку време телефоните на секој член од семејството се едни покрај други. Со тоа ќе може секој да си поставува дневни, неделни и месечни предизвици и посакувани цели. Ова апликација ќе биде функционална и преку паметните аплки кои се дел од новата наградната игра на Македонски Телеком.

Апликацијата „Магичен Часовник“ може да се преземе бесплатно од Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.telekom.magicencasovnik и App Store https://itunes.apple.com/us/app/magicen-casovnik/id1187956784.


Текстот е прочитан 1676 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter